Ortaokul

My Ortaokulu eğitim modeli;

Öğrencilerini ulusal ve uluslararası projelere ‘’akademik, kültürel, sanatsal ve sportif’’ yaklaşımları harmanlayarak yönlendiren, öğretmenleri ve çevresiyle işbirliği içerisinde, ahlaklı ve başarılı bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim modeli sunar.

Hedefimiz; akademik olarak donanımlı, İngilizceyi etkin kullanabilen, öğrenmenin hayat boyu süreceğini özümsemiş, çevresine karşı duyarlı, tüm ahlaki değerlerle bütünleşmiş, düşünen ve sorgulayan bireyler yetiştirmektir.

Akademik yaklaşımımız;öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve sportif gelişimine katkı sunmayı önceleyen, yenilikçi ve donanımlı öğretmenler eşliğinde onlara olumlu birer rol model yaklaşımı sergileyebilmektir.

Eğitim sistemimiz;bilgiye ulaşabilen, yorumlayan, üretebilen ve katılımcı olma konusunda motivasyonu yüksek öğrenciler yetiştirmeyi hedefler. 

Neden My Ortaokulu;

Ortaokullarımızda;

  • Kendini başarıyla ifade edebilen ve ahlaki değerleri önceleyerek hareket eden öğrenciler yetiştirilir.
  • Özdenetimi yüksek, sorumluluklarını bilen, insanlara ve sahip olduklarına özenle yaklaşan öğrenciler hedeflenir.
  • Öğretmenleri, ailesi ve çevresel tüm faktörlere karşı sevgi ve saygıyla yaklaşan öğrenciler yetiştirmek için rol model olunur.
  • Hedef oluşturabilen ve bu hedef doğrultusunda ilerleyebilen öğrenciler olmaları için motivasyon sağlanır.
  • Birbirinden değerli ve tecrübeli öğretmenlerle öğrenciler hayata hazırlanır.
  • Öğrencilerin bireysel farklılıkları gözetilerek akademik, sosyal ve kültürel destekleme yapılır.
  • Öğrencilerin akademik eksiklikleri, bireysel olarak çözümlenerek süreç ilerletilir.
  • Okul-aile işbirliği üst düzeyde ele alınarak, doğru rehberlik edilir. 
  • Ortaokulu bünyemizde tamamlayan öğrencilere, güçlü bir akademik destek verilerek, ulusal ve uluslararası geçerliliği yüksek olan liselerde eğitim görmeleri sağlanır.

EĞİTİM SİSTEMİ

Anaokulu

İngilizce, müzik, resim, beden eğitimi, halk oyunları, drama dersleri ile anasınıfı gruplarımızda öğrencilerimiz, yaş ve gelişim özelliklerine uygun eğitim ve öğretim etkinlikleriyle okul yaşamına başlangıç yaparlar.

DEVAMI

İlkokul

Olumlu rekabetin güçlenmesi sağlanır. Amaca ulaşmak için planlı çalışmanın ve işbirliğinin önemi kavratılır. Toplumu aydınlatan birer meşale olmayı öğrenirler. Sosyal sorumluluk projeleri ile öğrencilerimiz duyarlılık kazanır.

DEVAMI

Ortaokul

Öğrencilerin çağdaş, yenilikçi, dinamik, sorgulayan ve düşünen bireyler olmaları için çalışılır. Öğrencilerinin fiziksel ve ruhsal sağlığını güçlendirmek için, spor ve sanatsal etkinliklere aktif olarak katılmaları önemsenir.

DEVAMI

Anadolu Lisesi

Okulumuz, öğrencilerimize çift yabancı dil eğitimi vermektedir. Üniversite sınavlarına hazırlık amacıyla da haftada 24 saat ekstra üniversiteye hazırlık dersleri uygulanarak öğrencilere takviye edilmektedir. Ayrıca mezuniyet sonrasında yurtdışında üniversite eğitim imkanı sunulmaktadır.

DEVAMI

Sağlık Meslek Lisesi

Uluslararası en çok anlaşması olan sağlık kolejimiz ile öğrencilerimiz, Mesleki İngilizce dersleri, şehirlerimizin en donanımlı hastanelerinde staj, ERASMUS+ programlarına katılım imkanı ile mesleki kariyerlerine başlangıç yapar.

DEVAMI