HAKKIMIZDA

Takvimler 1990 yılının Eylül ayını gösterirken Çorum’da bir avuç tohum ektik toprağa. Bizim de bir tarlamız olsun, ekip biçelim, yaşayıp gidelim diye değil; bir değirmenimiz olsun, işledikçe kazanalım diye değil; şan, şöhret, saygınlık beklentisiyle hiç değil… 


Bu ülkenin; geçmişine bağlı ve geleceğe hazır; kendini bilen ve dünyayı tanıyan; yarının Türkiye’sini imar edecek insanlara ihtiyacı vardı. En çok da bu insanları yetiştirecek eğitim kurumlarına...  Bizimse cesaretimiz, enerjimiz, birikimimiz ve sınırsız coşkumuz vardı. Sözün kısası hiçbir şey yapmamak bir seçenek değildi bizim için, memleket meselesiydi bizimkisi…


Hayatı akışına bırakamazdık. Çünkü biliyorduk ki rotası belli olmayan bir geminin ulaşacağı hiçbir liman olamazdı. Yol veren veya yoldan çekilen olamazdık çünkü omuzlarımızda yol bulan, yol açan ve ardına meşale tutan olma sorumluluğu vardı... 

Öyle de yaptık. 

Bu ülkenin insanlarına inandık,  çocuklarına güvendik. Türkiye’nin inşasına omuz verebilecek çapta, akademik ve mesleki becerileri gelişmiş gençler yetiştirecek bir eğitim platformu olmaya odaklandık. Değerleri olan, ilkeleri olan, ülkesine ve milletine aşkla bağlı, kendi olarak kalabilmeyi başarmış ama bununla birlikte dünyayı da okuyabilen insanlar yetiştirmeye gayret ettik.


Her geçen yıl, başladığımız yerle, bulunduğumuz yer arasındaki süreci açık yüreklilikle tahlil ederek hep daha iyisini, daha güzelini, daha ilerisini hedefledik.


Bugün, çeyrek asrı geride bırakmış köklü bir kurum olarak yolumuza devam ediyoruz.


Okullarımızın eğitim niteliğini güçlendirmek amacıyla öğretmenler, yöneticiler, veliler, akademisyenler, kişisel gelişim uzmanları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışıyoruz. Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını gözetip, yeteneklerini ön plana çıkarıyoruz. Öğretmenlerimizin ve personelimizin kendini mutlu ve güvende hissedeceği ortamlar hazırlıyoruz. Paydaşlarımızla etkin ve sıcak bir iletişim içinde olmaya gayret ediyoruz. En büyük rakibimizi de yine kendimiz olarak görüp, çıtayı her sene daha yukarıya koyuyoruz.

Murat Yıldırım Eğitim Kurumları, ilk günkü aşkla ve heyecanla, memleketin ihtiyaçlarına ve çağın gereklerine cevap veren bir eğitim modeliyle memleketimize hizmet vermektedir.Kurumumuz, yöneticilerinden öğretmenlerine, destek hizmetlerinden çözüm ortaklarına varıncaya kadar büyük bir aile olmanın sevincini yaşamaktadır. Memleketimizi ve öğrencilerimizi çağın gerektirdiği bilgi ve teknolojiyle buluşturmanın yanı sıra, okullarımızda üstün nitelikli ve evrensel standartlarda eğitim-öğretim yapılması için gerekli alt yapıyı sağlamayı hedeflemekteyiz.  Bunun için gerek fiziksel gerek sosyal gerekse insan kaynakları anlamında her türlü alt yapıyı büyük bir özen ve kararlılıkla oluşturmaya çalışıyoruz.

Kreşlerimiz, anaokullarımız, ilkokullarımız, ortaokullarımız ve liselerimizle 4 yaştan 18 yaşa kadar geniş bir yelpazede eğitim sunuyoruz. Profesyonel eğitim kadromuz ve nitelikli eğitim modelimizle memleketimizi geleceğe hazırlıyoruz.


Kişisel gelişim, ailevi huzur, toplumsal barış ve milletin bekası mücadelesinde üstümüze düşen görevi hakkıyla yapmanın yarışı içerisindeyiz. 


Bu gün itibariyle Türkiye’mizin 11 şehrinde toplam 37 şube ve 17 yerleşkeyle eğitim-öğretim hayatımıza devam ediyoruz. 


Yolculuğumuzda asıl zenginliğimiz; sürekli öğrenen, araştıran, sorgulayan, kendini geliştiren ve geleceği birlikte tasarlayacağımız öğrencilerimizdir.