AVRUPA AMPUTE FUTBOL FEDERASYONU(EAFF)AVRUPA ŞAMPİYONASI

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu(EAFF)Avrupa Şampiyonası'nda kupayı kazanma başarısı gösteren Milli Takım oyuncuları, Ankara'da öğrencilerle bir araya geldi.

Murat Yıldırım Okulları'nı ziyaret eden milli futbolcular Osman Çakmak, Rahmi Özcan, Barış Telli, Fatih Şentürk ve Kemal Güleş, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Kaptan Osman, Şırnak'ta vatani görevini yaparken mayına basması sonucu sol ayağını kaybettiğini hatırlatarak, öğrencilerden hiçbir zaman pes etmemelerini istedi.

Öğrencilerin karşısında bulunmaktan duyduğu heyecanı dile getiren Osman, "İnanın sahaya çıktığımda bu kadar heyecanlanmamıştım. Gelecek neslin önünde çok heyecanlanıyorum. Çünkü onlar ülkemizin gelecekleri." dedi.

Ailesinin ve öğretmenlerinin kendisini vatan sevgisiyle yetiştirdiğini vurgulayan ampute oyuncu, "Öğretmenlerinizi çok iyi dinleyin. İnanırsanız başaramayacağınız hiçbir şey yok. Başarının sırrı öğretmenlerinizi dinlemekten geçiyor." ifadelerini kullandı.

Osman Çakmak, "Bir gazi olarak 15 Temmuz'da neler hissettiniz?" sorusuna, "O gece kızımla yoldaydık. Son dakika haberi geçtiğinde çok üzülmüştüm. 'Eyvah, yine üzerimizde bir oyun oynanıyor. Buna nasıl engel oluruz.' diye düşündüm. Son zamanlarda Türk milleti iki şeyde buluştu, 15 Temmuz ve 9 Ekim'de kenetlendik." yanıtını verdi. "Siz yolunuza devam edin, hayallerinizle yaşayın"

Söyleşinin ardından okulun kurucumuz Murat Yıldırım, futbolculara çiçek verdi. Öğrenciler yoğun ilgi gösterdikleri Ampute Milli Takımı oyuncularından imza alırken, kaptan Osman Çakmak aynı okulda öğrenim gören kızı İlayda ile fotoğraf çektirdi. 

EĞİTİM SİSTEMİ

Anaokulu

İngilizce, müzik, resim, beden eğitimi, halk oyunları, drama dersleri ile anasınıfı gruplarımızda öğrencilerimiz, yaş ve gelişim özelliklerine uygun eğitim ve öğretim etkinlikleriyle okul yaşamına başlangıç yaparlar.

DEVAMI

İlkokul

Olumlu rekabetin güçlenmesi sağlanır. Amaca ulaşmak için planlı çalışmanın ve işbirliğinin önemi kavratılır. Toplumu aydınlatan birer meşale olmayı öğrenirler. Sosyal sorumluluk projeleri ile öğrencilerimiz duyarlılık kazanır.

DEVAMI

Ortaokul

Öğrencilerin çağdaş, yenilikçi, dinamik, sorgulayan ve düşünen bireyler olmaları için çalışılır. Öğrencilerinin fiziksel ve ruhsal sağlığını güçlendirmek için, spor ve sanatsal etkinliklere aktif olarak katılmaları önemsenir.

DEVAMI

Anadolu Lisesi

Okulumuz, öğrencilerimize çift yabancı dil eğitimi vermektedir. Üniversite sınavlarına hazırlık amacıyla da haftada 24 saat ekstra üniversiteye hazırlık dersleri uygulanarak öğrencilere takviye edilmektedir. Ayrıca mezuniyet sonrasında yurtdışında üniversite eğitim imkanı sunulmaktadır.

DEVAMI

Sağlık Meslek Lisesi

Uluslararası en çok anlaşması olan sağlık kolejimiz ile öğrencilerimiz, Mesleki İngilizce dersleri, şehirlerimizin en donanımlı hastanelerinde staj, ERASMUS+ programlarına katılım imkanı ile mesleki kariyerlerine başlangıç yapar.

DEVAMI